Return to main CMN Page

Children's Mathematics Network

    © Copyright M. Worthington & E. Carruthers 2012

Children’s Mathematics Network Members


Project Groups

Project 2003

  • Ros Arminshaw | Nursery Teacher | Rowland Hill Centre for Childhood | Haringey | London
  • Michelle Barrett | Nursery Teacher | Rowland Hill Centre for Childhood | Haringey | London
  • Karen Dwyer | Nursery Teacher | Norcott Nursery School | Reading | Berkshire
  • Karen Francis | Early Years Teacher | Earlham Early Years Centre | Norwich | Norfolk
  • Kate Fyfe | Nursery Teacher | Sandal Agbrigg Early Excellence Centre | Wakefield | West Yorkshire
  • Louise Glover | Nursery Teacher | Thomas Coram Early Childhood Centre | Camden | London
  • Margaret Hague | Nursery Teacher | Sandal Agbrigg Early Excellence Centre | Wakefield | West Yorkshire
  • Alison Kay | Nursery Teacher | Howgill Family Centre | Whitehaven | Cumbria
  • Emily Knight | Year 1 Teacher | Ashbrow Infant and Nursery School | Huddersfield
  • Karen McGoven | Nursery Teacher | Pembury House Early Excellence Centre | Haringey | London
  • Julie Mills | Nursery Teacher | Bramble Hedge Pre-School | Plymouth | Devon
  • Patricia Mitchell | Head of Centre | Norcott Nursery | Reading | Berkshire
  • Janet Plowright | Nursery Teacher | West Wight Nursery School | Isle of Wight
  • Sarah Seddon | Teacher | Hope School | Wigan
  • Siobhan Skeffington | Reception Teacher | Twerton Infant School | Bath
  • Jan Stillaway | Nursery Teacher | Thomas Coram Early Childhood Centre | Camden | London
  • Sophie Walker | Nursery Teacher | Spencer Nursery School | Mitcham | Surrey
  • Pat Williams | Head of Centre | West Wight Nursery School | Isle of Wight

The Pembrokeshire Project, Wales

  • Janice Bateman | Early Years Teacher & Maths Co-ordinator | Tenby V.C. Infants School | Tenby | Pembrokeshire

  • Heather Charles | Nursery Teacher | Prendergast Infants & Early Years School | Haverfordwest | Pembrokshire

  • Pauline Davies | Advisory Teacher for Numeracy | PPEC Pembrokeshire

  • Jo Edwards | Reception Teacher | Pennar Infants School | Pennar | Pembrokeshire

  • Rose James | Advisory Teacher for Early Years | PPEC Pembrokeshire

  • Maureen McDeritt | Early Years / KS1 Teacher | Solva C.P. School | Haverfordwest | Pembrokeshire

  • Sandra Phillips | Reception Teacher | Cilgerran Primary School | Cardigan | Cardiganshire

  • Elinor Thomas | Reception Teacher | Ysgol Glannau Gwain | Fishguard | Pembrokeshire

The Cambridge Project

  • Vivien Aggett | Nursery Teacher | Fields Early Years Centre
  • Louise Bedford | Nursery Nurse | Brunswick Nursery School | Cambridge
  • Daphne Babouris | Nursery Teacher | Colleges Nursery | Cambridge
  • Tamsin Harvey | Nursery Teacher | Huntingdon Nursery | Huntingdon |Cambridge
  • Felicity Higginson | Nursery Teacher | Histon Early Years Centre | Cambridge
  • Rosie Lesik | Senior Teacher | Colleges Nursery | Cambridge
  • Harriet Price | Nursery Teacher | Homerton Nursery School | Cambridge
  • Kate Steer | Assistant Headteacher | Histon Early Years Centre | Cambridge
  • Melanie Wolmen | Nursery Teacher | Huntingdon Nursery | Huntingdon | Cambridge

Nottingham Reflective Teachers' Project (Mathematics)

  • Tricia Allcock | Foundation Stage Coordinator | Seeley Infants and Nursery | Nottingham
  • Beve Beresford | Foundation Stage | Greenholme | Nottingham
  • Heather Betts | Reception Teacher | South Wilford Endowed primary School | Nottingham
  • Louise Blackburn | Foundation Stage Coordinator: F.2 | Glenbrook Primary and Nursery | Nottingham
  • Emma Coss | Foundation Stage Coordinator | Warren Primary School | Nottingham
  • Lucy Heavey| Pre-school Nursery Nurse | Educare Day Nursery | Nottingham
  • Carole Mansfield | Foundation Stage Teacher | Mellers Foundation Stage Unit | Nottingham
  • Wendy Pinkett | Foundation Stage | Southwold Primary School | Redford | Nottingham
  • Karen Smith | Foundation Stage Coordinator | Seeley Infant and Nursery | Nottingham
  • Helena Wetherall | Reception Teacher | Greenholme | Nottingham

Associations

  • Marten Gallagher | Web Editor | Association of Teachers of Mathematics (ATM)

UK Regional Members

The North and North East

  • Catherine Armstrong | Nursery Teacher | Hollywood Park Nursery Centre, Stockport
  • Sarah Anderson | Year 2-4 Teacher | Burton CofE Leonard Primary School, Harrogate, North Yorkshire.
  • Elaine Atkinson | Year 6 Teacher | Kilkam Primary School, Driffield, East Yorkshire.
  • Rebecca Atkinson | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Richard Atkinson | Reception Teacher | Molescroft Primary School, Beverly, Humberside.
  • Jane Barraclough | EYFS Coordinator / Reception Teacher | Lower Fields School, Bradford
  • Pauline Briggs | Year 3/4 Teacher | Skelton Primary School, Skelton, York, North Yorkshire.
  • Jenny Broadbent | Year 1 Teacher | Haltwhistle Community Campus, Northumberland
  • Kathryn Brown | Maths Consultant | Sunderland LEA
  • Richard Brown | Year 6 Teacher | Yearsley Grove Primary School, York, North Yorkshire.
  • Emily Brunton | Year 1 Teacher | St John’s CofE Infant School, Dewsbury, West Yorkshire
  • Kerry Buckley | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Gerry Bunyan | Student Teacher - EY & Primary | St Michael & St John's RC Primary, Clitheroe
  • Heather Campbell | Numeracy Consultant | Newcastle-upon-Tyne | Durham
  • Steven Capenall | Deputy Headteacher | Naburn Primary School, York, North Yorkshire.
  • Tamsyn Campbell | Year 2 Teacher | Hempland Primary School, York, North Yorkshire.
  • Jean Cansfield | Sunderland
  • Sarah Carroll | Primary Learning & Teaching Consultant | Wigan LA, Wigan
  • Natalie Clarke | Teacher - Reception - Year 6 | St Thomas More Catholic Primary School, Sheffield.
  • Lesley Cook | Numeracy Consultant | Newcastle-upon-Tyne | Durham
  • Caithleen Coombes | Student Teacher | Nottingham Trent University
  • Anne-Marie Crew | Year 4 Teacher | Harehills Primary School, Leeds, West Yorkshire.
  • Ailsa Cutforth | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Rebecca Cylkowski | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • June Dimaline | Education Consultant, Early Years, KS1 & 2 | Smarter Solutions | Wakefield | Yorkshire
  • Hannah Dundas | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Emily Eales | Year 5 Teacher and Maths Coordinator | Dunsville Primary School, Doncaster, South Yorkshire.
  • Jade Edwards | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Jane Edwards | Nursery Teacher, 3-4 years | Freshfield Nursery School, Stockport
  • Catherine Evans | Nursery Teacher, 3-5 years | Lark Hill Nursery School, Stockport
  • Susan Finch |  Nursery Teaching Asst L4 - 3-4years | Hindley  Sure Start Childrens Centre, Wigan
  • Jo Fitton | Year 1/2 Teacher | Masham Primary School, Bedale, North Yorkshire.
  • Catherine Flaherty | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Alison Gardham | Year 3 Teacher | Driffield Junior School, Driffield, East Yorkshire.
  • Matt Gaughan | Year 3/4 Teacher and Maths Coordinator | Wharncliffeside Primary School, Sheffield.
  • Kerry Gillespie | Student teacher, 3 – 7 years | Sheffield Hallam University, Barnsley
  • Joyce Guthrie | Lecturer: Foundation Degree, Early Years students | Northumberland College, Ashington, Northumberland
  • Tilley Haley | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Clare Hall | Student Teacher/ HLT4 Assistant - 3 - 6 year olds | University of Central Lancashire in Preston
  • Pamela Harrison | Deputy ManagerSt Sebastians Pre-school, Stockport
  • Vicky Hearson | Reception/Year 1 Teacher | Park Grove Primary School, York, North Yorkshire.
  • Katie Hebden | Primary Teacher & Maths Subject leader | Millfields Primary School, Eastham, Wirral
  • Will Hendy | Maths Coordinator, Teaching 8-9 year olds | Westwood Primary School, Leeds
  • Philippa Hill | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Alison Hogben | Year 6 Teacher | Springhead Primary School, Hull, North Humberside.
  • Isabelle Hollamby | Early Years Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Rebecca Holland | Consultant | Cheshire
  • Katherine Jackson | Year 5 Teacher | Hurslet St Mary's CE Primary School, Leeds, West Yorkshire.
  • Debra Kirwan | Year 3 Teacher | St Wilfrid's Primary School, Sheffield.
  • Melanie Lake | Year 6 Teacher | Keyingham Primary School, Hull, North Humberside.
  • Debbie Levitt | HTLA SLT | Beverly Manor Nursery School | Beverly, East Yorkshire
  • Kelly Lewis | Nursery Teacher | Newburn Manor Nursery, Newcastle
  • Helen Lofthouse-Hill | Year 3 Teacher | Yarm at Raventhorpe, Darlington, County Durham.
  • Megan Lord | Year 5 Teacher | Malin Bridge School, Sheffield.
  • Jacqui Madden | Reception Teacher | Crompton Primary School, Oldham, Manchester
  • Wendy Maitland | Maths Coordinator | Oldham Hulme Grammar School, Oldham, Manchester
  • Christine Marshall | Year 3 Teacher | Pheasant bank Junior School, Rossington, Doncaster, South Yorkshire.
  • Anita McDonnell | Class teacher, Year 1 / 2 & KS1 Coordinator | St. Gregory's Catholic Primary School | Lydiate, Merseyside
  • Michelle McKenzie | Year 3 Teacher / MaST | Belton Land Community Primary School, Grantham, Lincolnshire
  • Caroline Midgley | Principal 0-5 years | Embsay Children's Centre, Skipton
  • Joanne Miles | Primary Maths Consultant | Education Leeds, Leeds
  • Sam Milne | Reception Teacher | Market Weighton Infant School, Market Weighton, York, North Yorkshire.
  • Christine Morse | PNS Mathematics Consultant, 5-11 years | Nottingham City Council
  • Sarah Moxham | Early Years Consultant | Sure Start Early Years and Childcare Services | Leyland, Lancashire
  • Jenny Muir | Year 2 Teacher | Thorner CofE Primary School, Leeds, West Yorkshire.
  • Fiona Mukerjee | Lead Practitioner/ Supervisor (2-5 years) | Westcliff Pre-school Group, Whitby
  • Lucy Neal | Year 6 Teacher; KS2 Coordinator and Maths Leader | Sacred Heart Primary School, Ilkley, Bradford, West Yorkshire.
  • Mandy Neill | Student Teacher: KS 2/3/4 | Bispham High School, Blackpool
  • Melanie O'Driscoll | Numeracy Leader / Teacher 4-11 years | Owston Park Primary School, Doncaster
  • Naomi Oliver | Y2 Teacher, Maths Specialist Teacher | Brampton Ellis Infant School, Rotherham
  • Frankie Owens | KS1 Leader | Miriam Lord Primary School, Bradford, West Yorkshire
  • Aimi Pallent | Deputy Headteacher & Reception Teacher | Caedmon Primary School, Gateshead
  • Zena Parker | Play Leader |  Grosvenor Community Pre-School, Whitley Bay
  • Beverly Pearson | Early Years Consultant, birth-5 years | Blackpool Council, Blackpool.
  • Tracy Pearson-Amos | EYFS consultant | Barnsley LA
  • Carla Perkins | Year 4 Teacher | Beck Primary School, Sheffield.
  • Tricia Penfold | Headteacher | Seaton Carew Nursery School | Hartlepool
  • Elizabeth Powell | Reception Teachers / Leading Early Years Teacher | from West End Primary School, Leeds
  • Liz Purvis | Year 3 Teacher | Windmill Hill Primary School, Sheffield.
  • Helen Rayner | Year 1 / 2 Teacher and Maths Coordinator | Park Primary School, Wheatley, Doncaster, South Yorkshire.
  • Gill Roberts | Early Years Pedagogue | Peterborough Early Years and Childcare Partnership
  • Jane Rose | Primary Mathematics Consultant | Leeds | Yorkshire
  • Anne Shaw | Lecturer Early Years Education | Salford City College, Salford
  • Jane Shields | Embsay Children's Centre, Shipton
  • N. Slorach | Year 6 Teacher | Manston St James CofE Primary School, Leeds, West Yorkshire.
  • Ingrid Small | Pre school Manager – 0-4 years | Longdendale Pre-school, Mottram
  • Lindsay Smith | Reception Teacher / Maths Coordinator | Belton Land Community Primary School, Grantham, Lincolnshire
  • Marion Storey | Foundation Stage Teacher, 3 - 5 years | Fishburn Primary School, Fishburn, Stockton-On-Tees, Cleveland
  • Amy Summerscales | Year 1 Teacher | Shibbings Infant School, Hebden Bridge, West Yorkshire
  • Kelly Taylor | Reception Teacher & Maths Coordinator | Hatfield, Doncaster, South Yorkshire.
  • Suzie Taylor | Year 4 Teacher | Rothwell CofE Primary School, Leeds, West Yorkshire.
  • Clare Thomson | Year 2 Teacher and Maths Coordinator | Appleton Academy, Bradford, West Yorkshire.
  • Katie Thompson | Year 3 Teacher | Frizinghall Primary School, Bradford, West Yorkshire.
  • Philippa Thompson | Senior Lecturer | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Naomi Trueman | Year 5 Teacher | Quay Primary School, Bridlington, North Humberside.
  • Frank Tupling | Student | Hull University, Scarborough
  • Sue Turner | Early Years Consultant | Barnsley EYDCP | Barnsley, Yorkshire
  • Sue Tweddle | Year 1 Teacher | Belton Land Community Primary School, Grantham, Lincolnshire
  • Aanish Waheed | Gorton Mount Primary School | Manchester
  • Libby Walker | Primary Student | Sheffield Hallam University, Sheffield
  • Heidi Walton | Year 6 Teacher | Keldmarsh Primary School, Beverley, East Riding of Yorkshire.
  • Rebecca Want | Maths Coordinator and Year 1 Teacher | St Marys Catholic Primary School, Nottingham
  • Darren Ward | Year 3 Teacher and Maths Coordinator | Birley Community Primary School, Sheffield.
  • Terry Ward | Year 1 & Inclusion manager | Primary School, Doncaster
  • Caroline Waterhouse | Training and Recruitment Officer, teaching 2nd year students - foundation degree | Early Years and Childcare Team, Blackpool
  • Charlotte Waters | Student in Early Years | Huddersfield University, Oldham
  • Laura Watton | Year 4 Teacher | Mossbrook Primary School, Sheffield.
  • Nicola Whiteside | Senior Lecturer  | Liverpool John Moores University | Liverpool
  • Emma Whytell | Year 3 Teacher; Assistant Head and Maths Coordinator | Sandy Lane Primary School, Yorkshire.
  • Ann Winterbotham |Year 2 teacher; Deputy Head and Maths Coordinator | Carleton Park Infant and Junior School, Pontefract, West Yorkshire.
  • Tony Woods | Nursery teacher & Mathematics Co-ordinator | Hirst Wood Nursery School | Shipley | West Yorkshire
  • Alison Worthington | Y2 Teacher | Wallerscote Primary School, Weaverham, Cheshire
  • Georgina Wrey | Reception/ Y1&Y2 Teacher | Fountains Primary School, Ripon, North Yorkshire.
  • Irene Wright | Maths Subject leader | Green Lane Primary School, Bradford, West Yorkshire.

The Midlands & East Anglia

  • Jenny Bailey | Trainee EY Teacher | Warwick University, Coventry

  • Gillian Baker | Reception Teacher  / Maths Coordinator | Raleigh Infant School, Thetford

  • Myra Bloomfield |  Foundation Stage Class Teacher | Ridgewell CofE Primary School, Ridgewell

  • Dawn Brown | Maths Coordinator | Kingsfield Primary School, Bidulph, Staffs

  • Muriel Caddy | Primary Consultant | Birmingham LA, Birmingham

  • Derval Carey-Jenkins | Senior Lecturer, PGCE Primary Course Leader | University of Worcester, Worcester

  • Kath Clark | Maths Coordinator & Nursery Teacher | Cherry Trees Nursery School, Bedford

  • Anita Deacon | Play Leader, 3 - 4 year olds | Winshill Pre-school, Burton-on-Trent

  • Valerie Fitzpatrick | Teacher | Holyoakes Field First School | Redditch | Worcester

  • Fiona Foley | Unit co Coordinator for preschool | Kids Unlimited Nursery, Derby

  • Linda Freakley | Hospital Teaching: 3 - 17 year olds | James Brindley School D10 City Hospital | Birmingham

  • Fiona Lane | Numeracy Coordinator & Key Stage 1 Teacher | St Vincent’s RC Primary School, Birmingham

  • Ha Nguyen Thanh | Oxford

  • Helen Hann | Foundation Stage leader, and SMT, Mathematics Leader | Deanshanger Primary School, Milton Keynes

  • Lucie Houghton | Early Years Curriculum Product Manager, 0-6 | TTS Group Ltd, Kirkby-in-Ashfield

  • Nicola Husbands | Reception / Y1 & Maths subject leader | Hevingham Primary School, Norfolk

  • Christine Ingram | Freelance Primary Maths Consultant | Northampton

  • Clare Louise Mee | Parent – 7 Year olds | Home | Melton Mowbray | Leicester

  • Julia Morgans | Every Child Counts Consultant, 4-11 | Sharley Park Community Primary School, Danesmoor Chesterfield

  • Cherri Moseley | Numeracy subject leader | Bignold First School & Nursery, Norwich

  • Julie Price | Early Years Lecturer for PPGCE | University of Bedfordshire, Bedford

  • Gill Roberts | Early Years Pedagogue | Peterborough Early Years and Childcare Partnership | Peterborough

  • Daryl de Ronde | Nursery Teacher | Chapel St Nursery, Luton

  • Judy Sayers | Senior Lecurer in Education | University of Northampton

  • Allison Stowell | Y6 Teacher, Specialist Maths teacher and Maths Co-ordinator | Our Lady and St Oswald's Catholic Primary School, Oswestry

  • Shelagh Swallow | Advanced Skills Teacher - Reception | St John's Infant School, Norwich

  • Julie Thomas | Nursery Manager | Mere Green Primary School, Sutton Coldfield

London and the South East:

  • Jo Abbott | Key Worker | St Mark's Playgroup, Gillingham
  • Ellie Abdi | School Advisor | Whizz Education, London
  • Linda Agar | Reception Teacher, Maths & FS Coordinator | St Winifred's Infant School, Lewisham
  • Rebecca Akintola | Mathematics subject leader (teaching maths in years 4, 5 and 6) Senior Teacher | St John the Divine Primary School, Camberwell
  • Hafiza Ali | Reception Teacher | Carlton Vale Infants School, Kilburn
  • Donna Allen | Head of Maths, Years 5 & 6 | Independent Boys' School, Croyden, Surrey
  • Hilary Alton | Year 2 Teacher | Kensington Preparatory School | Kensington
  • Sharon Amrit | Nursery Teacher | College Green Nursery School | Willesden Green
  • Milena Annecchiano | Reception class Teacher | Barnsole Infant School, Gillingham
  • Ann Ansell | London
  • Andraea Aplas | Educational Psychologist | Wandsworth EMA | London
  • Sue Archenal | Pre-school Practitioner | Rochester Kindergarten, Strood
  • Evonne Ashen | Reception & Y 1 / 2 Teacher | Jubilee School, Bexley
  • Lorraine Ashley | Maths Co-ordinator | Farnborough Primary School | Orpington | Kent
  • Professor Mike Askew | Mathematics Education | King's College, London
  • Chris Athey | Early Years Researcher and Writer | London
  • Chris Atkins | Early Years Advisor | Medway
  • Allison Aves | Nursery Nurse 3 - 4 years | Belmore Nursery, Hayes
  • Desire Avis | Pre-school Supervisor | Bumble Bears Pre-school, Chatham
  • Stephanie Baker | Foundatin Stage Coordinator, Nursery | Premier Lodge Day Nursery, Sidcup
  • Cherry Baleer | Nursery Teacher 3/4 years & Deputy Head | Windham Nursery School, Richmond
  • Stephanie Baker | Foundation Stage Cooperdinator, 3-4 years | Premier Lodge Day Nursery, Sidcup
  • Janet Banjo | Willow Children's Centre, Wembly
  • Katie Barrett | Headteacher | Downsend School, Ashtead Lodge, Surrey
  • Rebecca Bartram | Reception Teacher | Columbia Primary School, Bethnal Green
  • Bhal Bassan | Reception Class Teacher | Coppermill Primary School | Walthamstow
  • Carolyne Bassett | Reception Teacher | Brookside Infants | Romford | Essex
  • Helen Beaumont | Early Years Consultant | Brighton and Hove LA
  • Leila Behrman | Teacher | Menorah Foundation School | Barnet | London
  • Louise Bell | Reception class Teacher | Barnsole Infant School, Gillingham
  • Charlotte Berry | Foundation stage Teacher | Kingfisher Foundation Unit, Kingfisher CP School, Chatham
  • Sue Berry | Key Stage 2 Teacher & Maths subject leader | Stoke Community School, Rochester
  • Jacqui Birchall | Headteacher | Downsend School, Epsom Lodge, Surrey
  • Kerry Black | Teacher | St Francis RC Primary School | London
  • Sarah Blakeley | HLTA - Y 1 | St Mary's Cof E Infant School, London
  • Maureen Blissett | Reception Teacher & EYFS Leader | Brent, North London
  • Caroline Bourne | Reception Teacher | Oaklands Infant and Nursery School, Chatham
  • Sarah Bourner | Student Teacher - Primary | Southampton University
  • Gill Bowmaker | Teacher | Tower Hamlets Educational Psychology Service | London
  • Lisa Bracking | Supervisor | Top of The Hill Preschool, Rochester
  • Nicola Bradbury | Primary Teacher | The Collett School, Hemel Hempstead
  • Kay Bravo | Foundation Stage Leader | Wayfield Children's Centre, Chatham
  • Sara Bromfield | Nursery Teacher, 3/4 years | Windham Nursery School, Richmond
  • Kelly Brown | F.S. Teacher | Fairview Community Primary School, Rainham
  • Karan Bryant | Owner/Manager | 2Js Pre-school, Rochester
  • Annette Burbridge | Year 1 Teacher & Deputy Head | Downsend School, Epsom Lodge, Surrey
  • Natalie Cahill | Yr 1 Teacher | Foxfield Primary School | Greenwich | London
  • Janet Callow | Year 1 Teacher | Downsend School, Ashtead Lodge, Surrey
  • Stephanie Callum | EY Practitioner, Reception class | Maundene Primary School, Chatham
  • Debs Carey | Nursery Assistant | Rochester Kindergarten, Strood
  • Catherine Cargill | Childminding coordinator, birth-11 years | Childminding Network, Burgess Hill
  • Frances Carr | Foundation Stage Manager | St Francis of Assisi RC Primary, Notting Hill
  • Helen Carter | Infant Teacher | The Firs, Broad Leyings, Newbury
  • Catherine Cave | Deputy Supervisor | Boundary Road Pre-school, Chatham
  • Rachel Chapman | Nursery Teacher & Maths co-ordinator, 2 - 5 years | Dorothy Gardner Centre, Westminster
  • Irene Charidza | Teacher | St Helen’s RC Primary School | London
  • Carolyn Cassettari | Headteacher | Stoke Community, Lower Stoke
  • Maxine Charlton Howell | Nursery Teacher | Maytree Nursery School | Lambeth
  • Suzanna Chastney | Reception class Teacher | St Peter's Infant School, Rochester
  • Kate Chattaway | Year 1 Teacher | St Mary's School, Richmond
  • Sugandree Chavda | Little Angels Day Nursery, Owner-manager | Northfleet
  • Patsy Chester | Early Years Advisor | Medway Council, Kent
  • Janell Chetty, Maths Coordinator | Sacred Heart RC Primary School, Battersea
  • Lynne Chinnery |Teacher (0-5 years) | Learning and Achievement, Children's Services, Newport, Isle of Wight
  • Anna Chowdhury | Reception Teacher & FS Coordinator | Heber Primary School, East Dulwich
  • Varsha Chudasama | Nursery Teacher | Stanmore Park Children’s Centre
  • Dawn Claeher | KS1 Teacher | East Sheen Primary School, Richmond
  • Kate Clark | Reception Teacher & F.S. Coordinator | Stanley Infant and Nursery School, Teddington
  • Kath Clark | Maths Coordinator, Nursery Teacher | Cherry Trees Nursery School, Bedford
  • Karen Clarke | Kindergarten Teacher, 3-5 years | Bromley, London
  • Caroline Clissold | Senior Primary Strategy Consultant | Richmond
  • Jacqui Clover | Early Years Co-ordinator | Canon Barnett Primary School |Tower Hamlets
  • Kim Cobham | Manager | Happy Child Nursery, Harlesden
  • Gill Colclough | Teacher & Maths Coordinator | Warren Wood County Primary School, Medway
  • Jane Collinson | Teacher | Blackheath High School GPDST (Junior Department |London
  • Eileen Conneely | Foundation Stage Teacher | Wheatcroft Primary School, Hertford
  • Carole Cook | Reception Teacher | Balfour Infants, Rochester
  • Sarah Cooke | Reception class Teacher | St Mary's CP School, Gillingham
  • Emma Cooper | Reception Teacher | Wembley Primary School, Wembley
  • Sue Cordery | Nursery Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Catherine Corr | Practitoners, Senco & Childcare Tutor | Tippy Toes Daycare Unit, Thornton Heath, Croydon
  • Helen Cummins | Reception Teacher | St Josephs School, Harrow
  • Stacey Curtis | Reception class Teacher | Warren Wood Primary School, Rochester
  • Hazel Cyfka | Key Stage 1 & 2 Teacher | Burghfield St Mary's CofE Primary School, Reading
  • Natalie D'Cruz | Year 1 Teacher | Holy Trinity CE School, Richmond
  • Katie Denman | Nursery / Reception Teacher | Mulberry House School, Camden
  • Uden Desilva | Educationist/sales/marketing | University of Sussex, Wimbledon
  • Libba Detheridge | Maths coordinator, Foundation & KS1; Y1 Teacher | St John & St James Primary, Edmonton, Enfield
  • Vicky Diddams | Y1 Teacher | Chattenden Primary School, Rochester
  • Sue Dobbing | Reception class teacher | Lauriston Primary School, Hackney, London
  • Gaynor Dourountakis | Year 1 Teacher | Bessemer Grange Primary School, Dulwich
  • Kelly-Ann Downs | Reception Teacher | Elaine Primary School, Strood
  • Kerry Diver | Reception Teacher & F.S. Coordinator | St Elizabeth's Catholic Primary School, Richmond
  • Louise Driver | Teacher | Ravenscourt Park Preparatory School | London
  • Lourdes D’Silva | Early Years Practitioner | Hageston Opportunity Playgroup, N. Harrow
  • Carol De Rosa | Early Years Consultant | Barnet LA
  • Judy Dreamer | Preschool Practitoner | Cresway Preschool, Chatham
  • Ebru Duymaz | Reception Teacher | St Mary’s C. of E. Brent
  • Angela Dye | Trainer | Bees Knees Nannies, London
  • Sharon East | Nursery Nurse | Merryhills Primary School | Enfield, Middlesex
  • Val Edwards | Headteacher | Sandhurst Infant and Nursery School | London
  • Lyn El-Amery | EY Advisory Teacher | Brent LA
  • Elizabeth Elliot | Reception Teacher | Cathedral Primary School | London
  • Janet Ellis | Nursery Teacher | Fawood Children’s Centre, Brent
  • Helen Ellis-Adams | Supervisor | Kiddiwinks Preschool, Gillingham
  • Caroline Emlyn Jones | Nursery Teacher | Rainbow Nursery, Kentish Town
  • Kemal Ergisi | Student Teacher (secondary) | City of London Academy, Islington
  • Sara Eustace | Nursery Teacher | All Saints Nursery, Chatham
  • Lara Farahar | Teacher | Foxfield Primary School | London
  • Angela Filby | Early Years Teacher | Livingstone Primary School, Barnet
  • Kelly Finney | Y 1 Teacher | Globe School, Bethnal Green
  • Bronagh Finnison | Teacher, 7 year-olds and Maths Coordinator | St Christina’s RC School
  • Anita Fitzgerald | Maths Coordinator | St Anne’s RC Primary School, Streatham
  • James Fliss | Lead Teacher for PSRN (maths), teaching Nursery (& Reception & Y1) | Columbia Market Nursery School, Shoreditch, London
  • Teresa Foley | Teacher | Henry Fawcett Primary School | London
  • Carly Foreman | Reception Teacher | St Joseph’s school, Harrow
  • Javinder French | Grange Park Preparatory School | London
  • Chris Freudenberg | Reception Class Teacher | Selborne Primary School, Greenford, Middlesex
  • Johanna Funk | Nursery Teacher | Malmesbury Primary School, Bow, London
  • Matthew Gale | KS2 Teacher & Head of Mathematics | St Benedict's Junior School, Ealing
  • Emma Garcia | Foundation Stage | City of Westminster
  • Kate Gauvain | Reception Teacher | Trafalgar Infant School, Twickenham
  • Liz George | Reception Teacher and EYFS Coordinator | Flora Gardens Primary School, Hammersmith and Fulham
  • Julie Gilbert | Preschool Keyworker | Cale Preschool, Chatham
  • Suzanne Gilbert | Manager | Vale Pre-school, Chatham
  • Helen Gillespie | Early Years consultant | Kingston Local Authority, Kingston
  • Julia Godar | Reception Teacher | St Nicholas Primary School, Brent
  • Kate Golding | Reception Teacher & Foundation Stage Coordinator | Potton Lower School, Sandy, Beds
  • Gina Goody | Deputy Headteacher, Nursery | Fawood Children’s Centre, Brent
  • Carolyn Goosey | Reception class Teacher | Burnt Oak Children's Centre, Gillingham
  • Daniella Gorman | Year 1 Teacher and Numeracy Coordinator | Sheenmount Primary School, Sheen
  • Michelle Graham | Foundation / Key Stage 1 Teacher & Maths coordinator | Davigor Infants School, Hove
  • Lyn Gray | Reception Teacher | Archdeacon Cambridge's CE Primary School, Twickenham
  • Pauline Green | Reception Teacher | Devonshire Primary School | London Borough of Sutton
  • Philip Gregory | Headteacher, 3-4 year olds | Baylis Court Nursery School, Slough
  • Claire Gregson | KS2 Teaching Assistant | Wivelsfield Primary School, Haywards Heath
  • Leanne Gray | Primary Deputy head & EdD researcher | University of Birmingham/London
  • Claire Grey | Nursery Teacher | The Grove Children and Family Centre, Camberwell
  • Claire Grieve | Pre-school Practitioner | Hempstead Village Hall Playgroup, Hempstead
  • Jenny Griffiths | Lambeth Teaching and Learning Consultant | Lambeth
  • Annie Goss | Early Years Practitioner | University of Reading, Reading
  • Georgina Gulliford | Teaching Assistant | Falkner House and School, Hammersmith and Fulham
  • Sue Gurney | Reception class Teacher | St Michael's R.C. Primary School, Chatham
  • Kathleen Guy | Teacher | Fairley House School |London
  • Donna Hackney | Owner/Manager | Rainbow Preschool, Rainham
  • Farah Hai-Lavin | Early Years Teacher 0-6 years | Cass Child and Family Centre, Hackney, London
  • Aleksandra Haitias | Reception Teacher | St Margaret Clitherow, Neasden
  • Ciara Hall | Year 1 Teacher | Collis Primary School, Teddington
  • Maggie Hams | Nursery Practitioner | Jelli Tots Nursery, Brent
  • Fliss Hardie | Y1 Teacher | St Bede's Infant School, Streatham, London
  • Amanda Harmer | Preschool Practitoner | Salvation Army Preschool, Gillingham
  • Joy Harper | African and African-Carribbean Achievement Consultant | Brent LA
  • Maggie Harris | Nursery Teacher | Jelli Tots Nursery, Brent
  • Pauline Harrison | Nursery Teacher | Innellan House School, Pinner
  • Jane Hathaway | Reception Teacher | Stoke Community School, Rochester
  • Andrea Haynes | EYFS | Lambeth (LA) Early Years
  • Kathryn Hayward | Year 2 Teacher & Numeracy Coordinator | Darell Primary School, Richmond
  • Kate Heather | Reception Teacher | Delce Infants School, Rochester
  • Christelle Hembert | Teacher | William Davis Primary School | London
  • Sarah Hembery | Teacher | Blenheim Primary School | Leigh-on-Sea | Essex
  • Samantha Herbert | Deputy Head | Burlington Infant and Nursery School | New Malden, Surrey
  • Jacqueline Hewitt | Year 1 Teacher | St Ronan’s | Hawkhurst | Kent
  • Louisa Hicks | Nursery Assistant | Poppins Nursery and Preschool, Rochester
  • Michelle Hill | Reception Teacher | Abercorn School | St John's Wood
  • Shelley Hills | Reception Teacher | Holy Trinity CE School, Richmond
  • Amy Hodges | Reception Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Shanyu Holtzhausen | Teacher | Harmans' Water Primary School, Bracknell
  • Linda Homer | Deputy Head | Belvedere Infant School | Belvedere | Kent
  • Shelley Hooper | Supervisor | Allaboard St Mary's Day Nursery, Chatham
  • Bev Howland | Reception Class Teacher | The Pilgrim School, Rochester
  • Lesley Hudson | Teacher | Sherwood Park Primary School | Sidcup, Kent
  • Jan Hughes | Reception Teacher | Twydall Infants School, Gillingham
  • Becci Hutchins| Reception Teacher | Pooles Park Primary School, Kinsbury Park
  • Christine Ingleton | Reception/KS1 Teacher | Castledon School, Wickford
  • Paddy Inskip | Form Tutor for Year 4 class & Maths Coordinator | Tormead School, Guildford
  • Kuni Ito | Reception Teacher | Downsend School, Ashtead Lodge, Surrey
  • Ellen Jackson | Y2 Teacher | St James the Great School, Croyden
  • Michaela James | Reception Teacher | Delce Infants School, Rochester
  • Delia Jamieson | Y1 Teacher / Numeracy Coordinator | St Joseph's Infant School, Camberwell
  • Susan Jarvis | Pre-school Deputy | Strood Gospel Mission Pre-school, Rochester
  • Faith Jenkins RBKC EY Advisory Teacher | Kensington and Chelsea
  • Briarley Jenvey | Nursery Teacher 3/4 years | Archdeacon Cambridge's CE Primary School, Twickenham
  • Sue Jepson | Deputy Headteacher | Barnes Primary School, Barnes
  • Julie de Jersey | Reception/Y1 Teacher | Twydale Infant School, Gillingham
  • Claire Johnson | Reception Teacher | St Thomas More Walderslade, Chatham
  • Jill Jones | Playgroup Assistant | Busy Builders' Playgroup, Gillingham
  • Laura Jones | Teaching 6 - 7 year olds | St Teresa's, Rochford
  • Sue Jones | Preschool Keyworker | Beresford Preschool, Chatham
  • Teresa Josland | Deputy Nursery Supervisor | Cliffe Pre-school, Rochester
  • Rachel Joyce | Maths Co-ordinator | Christchurch Primary | Ilford | Essex
  • Sharon Kalsi | Acting Deputy | Curzon Crescent Children's Centre, Harlsden
  • Vasha Kana | Reception Teacher | Brent, North London
  • Leigh Kay | Y1 Teacher | Hereward House School, Camden
  • Teresa Keily | Advisory Teacher - EY with Maths | City of Westminster, London
  • Claire Keith | Reception Teacher | Darell Primary School, Richmond
  • Barbara Kent | Year 1 Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Hannah Kerry | Reception Teacher | East Sheen Primary School, Richmond
  • Georgina Kershaw | F.S. Leader | St Mary's Catholic Primary School, Gillingham
  • Nasima Khony | Yr. 1 Teacher | Bigland Green Primary School | London
  • Wendy Kilgallon | Teacher | Croyden Early Education and Childcare | Croyden
  • Lyndsey Kilkenny | Y1 Teacher | Eversley Primary School, Enfield
  • Louise Kirby | Nursery Teacher | First Steps Nursery, Downsend School, Ashtead Lodge, Surrey
  • Yvonne Kisiedu | Reception Teacher | Berrymede Infants & Nursery, Acton
  • Emma Knox | Nursery Assistant | Strawberry Fields Day Nursery, Gillingham
  • Violeta Korkucyte | Nursery Teacher | Holy Trinity CE Primary School | Hackney, London
  • Nicola Lacey | Nursery Teacher 0-5 years | Castle View Childrne's Centre, Isle of Wight
  • Gail Lamb | Deputy Pre-school Manager | Meadow Pre-school, Rochester
  • Vanda Laverock | Reception Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Kirsty Lee | F.S. Teacher | Gordon Infants School, Strood
  • Liz Lee | Teacher | All Saints CE First School | London
  • Carly Lesnick | Reception Teacher | Michael Sobell Sinai School, Brent
  • Chris Lewis | Y1 Teacher and Maths Subject Leader | Streatham Wells Primary, Streatham
  • Linda Lockie | EY Advisory Teacher | Brent LA
  • Pauline Lucas | Teacher | Sir John Cass’s Foundation CE Primary School | London
  • Andy Madden | PGCE General Primary | Christ Church Canterbury, Canterbury, Kent
  • Sally Mallett | Supervisor, 2-5 years | The Darland Preschool, Gillingham
  • Tiz Manion | Year 2 Teacher | Bigland Green Primary School, Tower Hamlets
  • Sarah Mann | Teacher | Deanwood School, Gillingham
  • Donna Manuel Early Years Teacher | Bigland Green Primary School | London
  • Jackie Marsh | EY Advisory Teacher | Brent LA.
  • Dawn Matthews | Keyworker | High Halslow Preschool, High Halslow
  • Polly Mayer | Hungerford Children’s Centre and Nursery, Hungerford, Berkshire
  • Jenny Mayes | Reception Teacher | St Andrew’s RC Primary School | London
  • Kylie McBeth | Director of Teaching and Learning, Foundation Stage | Princess Frederica School, Brent
  • Julia McCann | Reception Class Teacher | Nelson Primary School, Richmond
  • Lyn McCann | KS1 Coordinator & Reception Teacher | St William of Perth School, Rochester
  • Susan McInerney | Reception Teacher | Abercorn School, St John's Wood, London
  • Lucy McKienan | Reception Teacher / FS Coordinator | St Joseph's Catholic Infant school, Camberwell, Lambeth
  • Tahnee Mcleod | Nursery Teacher | Newfield Primary School, Harlesden
  • Dianne Merrick | Foundation Stage Coordinator | Swingate Infant School, Chatham
  • Asabul Miah | Nursery/Reception Teacher | Bigland Green Primary School, Stepney
  • Birute Minkstimaite | Nursery Teacher, 3 - 5 years | Archbishop Sumner Primary School, Lambeth
  • Lisa Mitcham | Maths Coordinator | St Dunstan’s College, Junior School | London
  • Maria Moler | Teacher Year 1 & Maths Coordinator | Heathfield Infant School, Richmond
  • Parul Morar | Student Teacher – Foundation Stage | Greenwich University
  • Wendy Morgan | Year 2 Teacher | Avenue Preparatory School, Highgate
  • Julia Morse | Teacher | Guardian Angels RC Primary School | London
  • Samantha Moss | Room Leader | PCF Pre-school
  • Christine Mountford | Pre-School Leader, 3-5 | First Steps Day Nursery, Slough
  • Linda Mullis | Early Years Advisory Teacher | Borough of Newham. London
  • Helen Munro | Reception Teacher & F.S. Coordinator | Bishop Perrin CE Primary School, Richmond
  • Karen Murphy | Nursery Teacher | Hampden Way Nursery School, Southgate
  • Judy Naidoo | Y2 Teacher | St Joan of Arc Primary School, Islington
  • Sarah Neno | Quality Improvement Officer | Brent LA
  • Glynis Nevssessian | Y1 Teacher | Hempstead Infant School, Gillingham
  • Jill Nicoll | Early Years Advisory Teacher
  • Candice Noakes | Reception Teacher | Carlton Vale Infants School, Kilburn
  • Debbie Noon | Reception class Practitioner | Luton Infant School, Chatham
  • Caroline Oates | Reception Teacher | Eaton House, The Manor, Clapham
  • Emily O'Connor | Reception class Teacher | All Saints CEP Primary School, Chatham
  • Lesley Ogle | Nursery Teacher, birth to 5 years | Riverside Children's Centre, Canterbury
  • Adriana Oliver | Reception Teacher | Hollydale Primary School, Southwark, London
  • Christina Page | Nursery Teacher | Boundstone Children and Family Centre, Lancing, West Sussex
  • Jabeen Parker | Reception Teacher | St John Fisher First and Middle School, Pinner
  • Shelley Parker | Nursery Teacher | Selsdon Primary School | South Croydon | Surrey
  • Katy Parsons | Reception Teacher | Hitherfield Primary School, Lambeth
  • Karen Pearson | Nursery Teacher | Eastwood, London
  • Lesley Pease | Early Years Advisor | Medway Council, Kent
  • Rachel Pemberton | Foundation Stage Teacher | St Mary's Island CofE, Rochester
  • Charlotte Peppard | National Strategies Manager | Paulsgrove Primary School, Portsmouth
  • Rebecca Perry | Tear 1 Teacher | Darell Primary School, Richmond
  • Anne Phillips | Teacher | West Leigh Infant School | Leigh-on-Sea | Essex
  • Fiona Phillips | Teacher | Brooklands Primary School | London
  • Sheldon Phillips | Assistant Headteacher: 4 -11 year olds | Rhyl Primary School, London
  • Rachel Pillans | Deputy Head | Carlton Centre Nursery School | Kilburn
  • Emma Pobjoy | Nursery Teacher, 3 - 5 years | Pastures Way Nursery, Luton
  • Carolyn Potter | Nursery Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Rebecca Power | EY Practitioner, Foundation Class | Parkwood Infant School, Gillingham
  • Julie Price | Learning Coordinator, birth onwards and including parents | YMCA Bedfordshire, Bedford
  • Bev Pritchard | Manager | Meadow Preschool, Rochester
  • Marcelle Quinn | Primary Teacher | Woodmansterne Primary School, Banstead
  • Saifo Qurashi | Nursery Nurse | Islamia Primary School, Kilburn
  • Siobahn Raji | Curriculum Leader, ASD setting | Fawood Children's Centre, Harlesden
  • Mandeep Reehal | Reception Teacher & Maths Coordinator | Manor Infant School, Barking & Dagenham, London
  • Katie Regan | Nursery, 3-4 year olds | Hungerford Nursery, School and Center for Children and Families, Hungerford, Berkshire
  • Jenny Reynolds | Reception Teacher | Jubilee Primary School | London
  • Joanna Riley | Reception Teacher | Gordon Infants School, Strood
  • Dorinda Roach | Preschool Practitioner | Little Acorns, Rochester
  • Karen Roberts | Nursery Teacher | Vanessa Nursery School | Hammersmith and Fulham
  • Helen Robson | Y1 Teacher | St Benedict's, Lordswood, Chatham
  • Kirsten Rogers | Reception Teacher & Year Group Leader | Kingsley Primary School, Croyden
  • Kate Richardson | Maths Co-ordinator | Sandhurst Infant & Nursery School |London
  • Clare Robinson | Early Years Advisor | Medway
  • Gemma Robinson | Reception class Teacher | Maundene Primary School, Chatham
  • Talia Robinson | Nursery Teacher | Chelsea Open Air Nursery School | Chelsea
  • Sally Rose | Nursery Teacher | Second Steps Nursery, Downsend School, Ashtead Lodge, Surrey
  • Susannah Rose-Doyle | Reception Teacher & F.S. Leader | The Russell School, Richmond
  • Rivka Rosenberg | Y6 Teacher & Maths Coordinator | Heber Primary School, East Dulwich
  • Michelle Rutter | Recception Teacher and F.S. Coordinator | Nelson Primary School, Richmond
  • Anna Ryan | Teacher 3 – 5 years | Southbank International School, London
  • Caroline Ryan | Reception Teacher | St Helen’s Catholic Primary, Newham
  • Sarah Ryan | Reception Class Teacher | Barnsole Infant School, Gillingham
  • Jo Salter | Nursery Teacher | All Saints Infant School |London
  • Sharanjit Sangha | Year 2 Teacher | Bonneville Primary School, Lambeth
  • Mairi Claire Sayers | Y1 Teacher | St William of Perth R.C. Primary School, Rochester
  • Kerry Seales | FS Teacher & Numeracy Coordinator | Delce Infants School, Rochester
  • Rebecca Seddon | Reception Teacher | Sheen Mount Primary School, Sheen
  • Juliana Serrano | Teaching Assistant | St Patrick’s RC Primary School| London
  • Charan Sharma | EY Advisory Teacher | Brent LA
  • Emma Sharp | Reception Teacher | Princess Frederica C. of E. Primary School, Kensal Green
  • Jane Shields | FS & Maths subject leader | Thames View Infants School, Rainham
  • Lynda Shipp | Reception / Y1 Teacher | Little Hallingbury, Essex
  • Amanda Shoola | Year 1 Teacher | North West London Jewish Day School, Willesden, London
  • Lilliane Shorthouse | Foundation Stage Coordinator | Cuxton Community Infants School, Rochester
  • Peter Simpson | Year 2 Teacher & Maths Coordinator | Carlton Vale Infants School, Brent
  • Liz Skivington | Nursery Teacher 3/4 years | Holy Trinity CE School, Richmond
  • Annie Slatter | Year 1 Teacher | St Michael's RC Primary School, Chatham
  • Sheena Smart |  Nursery Teacher | Chichester Nursery School, Chichester
  • Mandy Smith | Teacher | All Saints CE First School | London
  • Sarah Smith | Teacher | West Leigh Infant School | Leigh-on-Sea | Essex
  • Sharon Smith | Reception Teacher | Hepstead Infant School, Gillingham
  • Virginia Smith | Owner/Manager | The Orchard Preschool, Rainham
  • Selina Smullen | Reception Teacher | Braintcroft Primary School, Brent
  • Gaynor Sparrow | Assistant Headteacher | Christchurch Primary School | Ilford | Essex
  • Sam Spooner-Green | Reception Teacher & Maths Coordinator | Cheam Park Farm Infants, Cheam, Sutton
  • Chris Stanton | Nursery Officer, 3 - 4 years | Chelsea Open Air Nursery School and Children's Centre
  • Jo Starling | Reception class Teacher | Luton Infant School, Chatham
  • Sandra Stedeford | Principal | Footprints Montessori Day Nursery | West Horsley, Sussex
  • Jane Steel | Year 1 Teacher | Darell Primary School, Richmond
  • Jane Stewart | Training Lead | Brent LA
  • Clair Stevens | Senior Lecturer | Canterbury Christchurch University, Canterbury
  • Jo Stonehouse | Primary: Mathematics Subject Leader | Millfields Community School
  • Catherine Stubbings | Reception Teacher | Selborne Primary School | Greenford | Middlesex
  • Sadeya Sultana | Nursery Practitioner | A Perfect Start Nursery, Wembley
  • Sue Swindell | Assistant, 3-4 years | Parkwood Preschool, Gillingham
  • Hannah Taylor | Reception class Teacher | St James's CofE School, Isle of Grain
  • Joanne Tarr | Teacher | Fairly House School | London
  • Linda Thomas | Teacher | Belmont Primary School | Erith | Kent | UK
  • Paulette Thomas | Reception Teacher | Princess Frederica C. of E. Primary School, Kensal Green
  • Karin Tillett | Foundation Stage Teacher | Deanwood School, Gillingham
  • Karen Toms | Deputy Nursery Practitioner | Bumblebears Pre-school, Chatham
  • Kate Townsend | Reception Teacher | Fairview CP Primary School, Wigmore, Gillingham
  • Christine Tricker | Teacher 5 - 16 years | Littlehampton
  • Clare Tucker | Reception Teacher | Balfour Infants School, Rochester
  • Ellie Turner | Teaching Assistant | The Pilgrim's School, Borstal
  • Jackie Unwin, Foundation Stage Teacher | Soho Parish Primary School
  • Catherine van den Broek | Reception Teacher & F.S. / Y.1 Leader | Archdeacon Cambridge's CE Primary School, Twickenham
  • Jane van Duijvernserde | Nursery Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Nelia Van den Heever | Nursery Nurse | Canon Barnett Primary School | Tower Hamlets
  • Sriranjani Vasagan | Parent | Harrow
  • Claire Vigis | Reception Teacher & Maths Coordinator | Allhallows Primary School, Rochester
  • Lyn Vine | Assistant | Parkwood Preschool, Rainham
  • Kelly Voysey | Key Worker / SENCO | Top of the Hill Pre-school, Gillingham
  • Debbie Wakeling | Y 1 Teacher and Primary Strategy Leader | Hamsted Infant and Nursery School, Southend
  • Laura Wanless | Y1 Teacher & Maths Coordinator | Burlington Infants, Kingston upon Thames
  • Julia Ware | Year 1 Teacher and Maths Coordinator | Broomwood Hall School, Streatham
  • Ellen Warr | Nursery Teacher | Monks Orchard Primary School | Croydon | London
  • Jenny Washbrook | F.S. Coopdinator & Reception Teacher | Jubilee School, Thamesmead
  • Maxine Watson | Foundation Stage Teacher, 3-5 years | Kingfisher Foundation stage Unit, Kingfisher CP School, Chatham
  • Debbie Wellings | Reception Teacher | Downsend School, Leatherhead Lodge, Leatherhead, Surrey
  • Jessica Wells | Year 1 Teacher | Arnold House School, St John’s Wood.
  • Debbie Wheater | Reception Teacher | Independent school, Greenwich
  • Chris White | Preschool Leader | Lavender Pre-school
  • Naoimi White | Foundation Stage | New Road, Chatham
  • Tiffany Whitfield | Reception class Teacher | William Bellamy Infants' School, Dagenham
  • Melanie Widnall | Early Years Consultant | London Borough of Enfield, London
  • Celia Williams | Visiting Lecturer & Primary Teacher | Roehampton University, Twickenham
  • Hazel Willis | Student Teacher | Christ Church Canterbury University, Canterbury
  • Bianca Willmore | Y2 Teacher & Maths Coordinator | William Bellamy Infants School, Dagenham
  • Madelene Wine | Nursery Teacher | Burnt Oak Children's Centre, Gillingham
  • Sonja Wissing | Reception Teacher | Altmore Infant School, East Ham
  • Malgosia Woodham | EMAG Team Leader | West Thornton Primary School, Croydon
  • Krystyna Wood | Teacher, KS 1/ Early Years | Torfield Special School, Hastings, East Sussex.
  • Maggie Woonton | Early Years Consultant, School Improvement Service | Brent
  • Simone Wright | Reception Teacher | Kingsbury Green Primary School, Brent
  • Robert Wyld | Y6 Teacher & Maths Coordinator | Harman's Water Primary School, Bracknell
  • Annabelle Xaverey | Reception Teacher | Darell Primary School, Richmond
  • Valerie Yeales | Maths Coordinator | St Michael's RCP, Chatham

The South and South West

  • Sally Adie | Year 1 Teacher & Maths Coordinator | Summerhill Infant School | Bristol
  • Shelley Allecy | Early Years Practitioner | Redland Primary School, Bristol
  • Mary Alpas | Senior Teacher / Year 1 | Butcombe Pre-Prep, Clifton College, Bristol, Avon
  • Donna Andrews | Head of Foundation Stage | Clifton High School, Bristol
  • Sharon Badger | Reception Teacher & Maths Coordinator | Weston All Saints Primary | Bath
  • Sara Bartlett | Reception Teacher | Godolphin Infant School, Slough
  • Sovay Bass-Carruthers | Student - Birth to Seven | Topsham, Exeter
  • Hannah Bastin | Foundation Stage Teacher | St Colum Minor Academy, Newquay, Cornwall
  • Kathy Beadle | Home Educator / parent of young children | Bath
  • Lisa Bell | Early Years Lecturer | Brockenhurst College, Brockenhurst, Hampshire.
  • Teresa Bell | Nursery Teacher | Speedwell Nursery School, Bristol
  • Mandeep Bhurji | Nursery Nurse | Baylis Court Nursery School, Slough
  • Lynn Blood | Teaching Assistant | Wylye Valley CE VA Primary, Warminster
  • Sarah Bourner | Trainee Teacher, Primary | Southampton University, Southampton
  • Sarah Brindley | Project Worker, 0-5 years | SureStart Dawlish & Teignmouth Children's Centre, Teignmouth
  • Paula Brown | Deputy Leader 2-4 year olds | St Matthews Playgroup, Bristol
  • Sue Browne | Reception Teacher | Henleaze Infant School, Westbury-on-Trym, Bristol
  • Pat Brunton | Consultant and Trainer | alc associates | Truro, Cornwall
  • John Burnet | Student Teacher | Reading University
  • Gina Burnhill | Reception Teacher | Clifton College Pre-Prep., Bristol
  • Emma Burt | Pre-school Leader/EYPS Student: 3 - 5 year olds | St Catherine's Pre-school, Bridport, Dorset
  • Moreen Burton | Early Years Consultant | Dorchester, Dorset County Council
  • Rachael Buttress | KS1 Teacher | Cheltenham College Junior School, Cheltenham
  • Laura Carey | Unit Manager | Easton Community Children's Centre, Bristol
  • Helen Carter | Infant teacher / former Primary Maths Consultant | The Firs, Broad Layings Woolton Hill, Newbury
  • Nicola Carter | Deputy Nursery Manager | April House, St Winifreds School, Southampton
  • Karen Cartwright | Reception Teacher | Sacred Heart RC Primary School, Paignton
  • Lisa Causer | Teacher, 3-5 years and SENCO | Thorpe House School. Gerrards Cross
  • Dawn Channon | EYFS & Nursery Teacher | Sherwell Valley Primary School & Homelands Primary School, Torbay
  • Ida Collier | Nursery Teacher | Speedwell Nursery, Bristol
  • Rosa Collins | EYFS Q1 Manager | Bournemouth Early Years, Bournemouth, Dorset 
  • Samantha Collins | Reception Teacher | Curledge Street Primary School, Paignton
  • Sally Compton | LSA | Our Lady of the Rosary RC Primary School, Bristol
  • Philippa Cook | Foundation stage Teacher / Maths Co-ordinator | Clifton High School, Bristol, Avon
  • Sally Cook | Reception Teacher and Early Years Leader | Henbury Court Primary School, Bristol
  • Gemma Coulson | Student Teacher | Reading University
  • Sue Cowdell | Learning Support | Rosemarie Nursery and Family Unit, Bristol
  • Jenny Cox | LSA | Baylis Court Nursery School, Slough
  • Sue Creeper | Reception Teacher | Bathwick St Mary Primary School, Bath, Somerset
  • Becky Cummins | Reception Teacher | Homelands Primary School, Torbay
  • Tracey Curzons | Early Years Advisory Teacher | Bath & North East Somerset, Bath
  • Tammy Davies | Reception Teacher | Westfield Primary | Radstock | Bath & Bath East Somerset (BANES)
  • Nichola Day | Nursery Teacher / AST | Sacred Heart RC Primary School, Paignton
  • Vivian Dhao Pardoe | Pre-school Leader | Magic Dragon Pre-school, Bristol
  • Kay Doswell | Head pracitioner | Stephens Early Years Centre, Southampton
  • Amy Evans | Reception Class Teacher | Shirehampton Primary School, Bristol
  • Karen Farmer | Nursery Teacher | The Limes Nursery School, Bristol
  • Sarah Farthing | Reception Teacher | Hareclive Primary | Bristol
  • Jane Feluily | Early Years LSA | Elmlea Primary School, Bristol
  • Sara Filer | Nursery | Ashton Vale Preschool, Bristol
  • Eleri Forbes | EY practitioner (1-3 years) | Brentry and Henbury Children’s Centre, Bristol
  • Mary Fort | Year 2 Teacher | Hordle Walhampton Pre-Prep | Lymington, Hampshire
  • Ann Francis | Reception Teacher | West Town Lane Primary School, Bristol
  • Ann Freebury | F.S. Leader | Knowle Park Primary School, Bristol
  • Yvette Fussell | Reception Nursery Nurse | Air Balloon Hill Primary School, Bristol
  • Nicky Gabb | Yr 1 Teacher | Mount House School, Tavistock, Devon
  • Vicky Gainard | Teacher | St Bernadette Catholic Primary School, Bristol
  • Amy Gamble | Lead Teacher | The Red House Children's Centre, Bristol
  • Chris Gavriel | Reception Teacher | Easton Primary School, Bristol
  • Jo Goodwill | Nursery Teacher | St George's Primary School, Bristol
  • Emma Green | Year 6 Teacher / Maths coordinator | Stanford Primary School, Norbury
  • Alice Griffin | Reception Teacher | St Georges's School
  • Sian Griffith | Early Years Leader and Reception class Teacher | Elmlea Infants' School, Bristol
  • Laura Gurney | Reception Teacher | Bridge Farm Primary School, Bristol
  • Sarah Haddy | Early Years Consultant | Plymouth Early Years Advisory Team, Plymouth
  • Emese Hall | PhD student and occasional lecturer (education) | University of Exeter, School of Education & Lifelong Learning
  • Chris Handley | Reception Teacher | Torrre CofE Primary School, Torquay
  • Louise Hannan | Early Years Practitioner, children 2 – 3 years | South Street Family Unit, Bristol
  • Jackie Hardie | Director / Early Years Trainer | Stepping Stones Training | Bristol
  • Becky Harris | EYFS Leader, Teaching 4-5 years | St. John's C.E. V.C. Primary School, Bristol
  • Jenny Harvey | Teacher | Hillfields Primary School, Bristol, Avon
  • Sarah Hearn | Primary Teacher | Exeter
  • Emma Higgins| Nursery teacher | Redcliffe Children's Centre & Maintained Nursery, Bristol
  • Chloe Hobson-Birch | Reception Teacher | Godolphin Infant School, Slough
  • Angela Hodgekins | Reception Teacher | Banwell School, Weston-super-Mare
  • Cilla Hodson | Reception Teacher | Teyfant Community School, Bristol
  • Kathy Imeson | Reception Teacher | St Mary's Primary School, Purton
  • Sue Jay | Reception Teacher | School of Christ the King, Bristol
  • Allison Johnston | Nursery Teacher | Blaise Primary School, Bristol
  • Ellen Joly | Reception Teacher | Bannerman Community School and Children’s Centre, Bristol
  • Eleri Jones | Nursery Teacher | St Paul's Nursery School &Children's Centre, Bristol
  • Sian Jones | Pre-school Leader | Busy Bees Pre-school, Bristol
  • Carole Keane | Nursery Teacher | Redcliffe Children's Centre & Maintained Nursery
  • Louise Keeling | EYC Manager | Newent Early Years Centre | Newent | Glos
  • Katt Kelly | Reception Teacher | Welton Primary | Midsomer Norton | | Bath & Bath East Somerset (BANES)
  • Pat Kendall | Early Years S.T | Bristol
  • Francesca Lacey | Nursery Teacher | Speedwell Nursery School, Bristol
  • Nicola Lacey | Nursery Teacher | Castle View Children's Centre | Newport, Isle of Wight
  • Kokila Lane | EYFS - Curriculum Consultant / Trainer: EYFS inc Special Schools | Cheddar
  • Sue Last | Foundation Stage Teacher | Westbury Park School, Bristol
  • Rachel Lawson | Reception Teacher | Taunton School Pre-Prep, Taunton, Devon
  • Mary Leach | Teacher | Hotwells Primary School, Bristol
  • Angela Ledbury | PGCE Student: 3-7yrs | Bath Spa University, Bath
  • Sharon Ledbury | Foundation Stage Teaching Assistant | Oldmixon Primary School, Weston-super-Mare
  • Diane Lister | Nursery School Headteacher | Slough Centre Nursery School, Slough
  • Alison Lloyd-Jones | Reception Teacher | St Bernard’s Primary School, Bristol, Avon
  • Jill Lowe | Headteacher | Speedwell Nursery, Bristol
  • Amy MacNamee | Reception Teacher | Shirehampton Primary School, Bristol
  • Janet Mann | Reception Teacher | Avonmouth
  • Jenny Mansell | Reception Teacher | Leaden Hall School, Salisbury, Wiltshire
  • Katey Marchman | Reception Teacher | King’s Hall Preparatory School, Taunton, Devon
  • Janet Marin | Nursery Teacher | Avonmouth Primary School, Bristol
  • Tracey Marsh | Pre-school Assistant | St Mary's Pre-school, Stoke Bishop, Bristol
  • Roselyn Massey | St Peter’s
  • Jacqui Masters-Fry | HLTA | Blaise Primary School, Bristol
  • Kelly Mason | Reception Teacher | St Ann's Infant School, Bristol
  • Gill Matt | Teacher | South St Primary School, Bristol
  • Halina McEwan | Early Years Teacher | Oldbury Court Primary School, Bristol
  • Amy McNamee | Reception Class Teacher | Shirehampton Primary School, Bristol
  • Anne Moore | Reception teacher | Perry Court Schools, Bristol
  • Sharon Morgan | Early Years Practitioner, Nursery | Drove Primary School, Swindon
  • Anne Mortimore | Reception Teacher | Shirehampton Primary School, Bristol
  • Samantha Mosley | Reception/ Yr. 1 Teacher | Freshford Primary School | Bath
  • Sue Murphy | Reception Teacher | St Margaret's, Torquay
  • Georgina Muxworthy | Nursery/ Reception/Year 1 teacher | Christ Church First School, Frome, Somerset
  • Sarah Neeve | Reception Class Teacher | Millfield Pre-Preparatory School | Glastonbury
  • Sophie Nicholls | Nursery Teacher: 3 - 4 year olds | Bishop Road Primary School, Bristol
  • Annie Nicholson | Primary Supply Teacher | Waterlooville, Hampshire
  • Sue Nixey | Room Leader, 2 – 5 year olds | Wiltshire College, Trowbridge, Wiltshire
  • Karen Noone | Senior Nursery Nurse, 0-5 years | Little Monkeys Day Nursery, Cawsand, Cornwall
  • Amanda Norman | Lecturer & EY Teacher | Brockenhurst College, Hampshire
  • Violetta Norris | EYPS | Nursery setting, Yatton, Bristol
  • Marie North | Deputy Manager & Graduate Leader | Little Acorns Preschool, Weston-super-Mare
  • Tracie O’Halloran | Reception teacher | Lydney, Gloucestershire
  • Tom Oram | Nursery Teacher | Little Hayes, Bristol
  • Beth Osborne | Reception Teacher | Clifton High School, Bristol
  • Nicholas Ostheimer | Teacher | Cheltenham
  • Fiona Owen | Reception Teacher | St Margaret's, Torquay
  • Jan Palmer | Teacher | Broomhill Infants School, Bristol
  • Chloe Passmore | Reception teacher | Parson Street Primary School, Bristol
  • Tessa Paterson | Reception Teacher | Badminton Junior School, Bristol, Avon
  • Denise Payne | Manager | Ashcombe Children's Centre, Weston-super-Mare
  • Mo Pearson | Nursery Teacher | Blaise Primary School, Bristol
  • Kate Peel | Reception Teacher & Early Years Advisory Teacher | St Michael on the Mount | Bristol
  • Becky Perry | Reception Teacher | Filton Avenue Infants School, Bristol
  • Michelle Perry | Reception | Four Acres Primary School, Bristol
  • Beth Pritchard | Reception Teacher | Two Mile Hill Infant School, Bristol
  • Kathy Radford | Reception Teacher | Westfield Primary | Radstock | Bath & Bath East Somerset (BANES)
  • Jay Ramsey | Nursery Teacher | St Werburgh's Park Nursery School, Bristol
  • Veronica Rayner | Early Years Support | Bristol
  • Joanna Riley | Teacher, 0-5 | Sure Start Dawlish and Teignmouth Children's Centre, Teignmouth
  • Natalie Riley | Trainee Teacher, 4-9 years | South Coast SCITT, Bransgore
  • Heather Roche | Reception Teacher | Broomhill Infants, Bristol
  • Alexandra Rogers | Reception Teacher | Fairfield | Blackwell | North Somerset
  • Jayne Rutherford | Early Years Teacher | Covingham Park Primary School, Swindon
  • Mike Rylands | Reception Teacher | Burnbush Primary School, Bristol
  • Mandy Sandell | Nursery Teacher | St Philips Marsh Nursery School, Bristol
  • Helen Scorgil | Lead Teacher | Southmead Children's Centre, Bristol
  • Louise Scruton-Evans | Reception Teacher | Bishops Road School, Bristol
  • Lianne Sheldon | Early Years Practitioner | Footprints Children's Centre, Bristol
  • Karen Sheppard | Reception Teacher | Blaise Primary School, Bristol
  • Jeanne Simpson | S.S.I.O | Education
  • Laura Skyner | Early Years Practitioner | Hotwells Primary School, Bristol
  • Jenny Slade | Reception Teacher | Bridge Learning Campus, Bristol
  • Julia Sutcliffe | Reception Teacher | Clifton High School, Bristol
  • Elizabeth Taylor | Reception Class Teacher; Foundation Stage Coordinator | Pembroke Park Primary School, Salisbury
  • Jo Thomas | Foundation Stage Leader and Reception Teacher | Priory RC Primary School, Torquay
  • Linda Thornton | Consultant, trainer | alc associates | Truro, Cornwall
  • Mark Treadwell | EYFS Advisory Teacher & Children's Centre Teacher | Torbay
  • Kim Tregear | Deputy Manager | Around 3 Day Nursery, Weston-super-Mare
  • Abby Troke | Early Years PGCE Student and qualified EYP | University of Warwick and Little Sunbeams Neighbourhood Nursery, Bristol
  • Kate Tucker | Nursery teacher and Head of FS and KS1 | Two Moors Primary School, Tiverton
  • Hugo Turvey | Nursery Teacher | Redcliffe Children's's Centre & Maintained Nursery, Bristol
  • Alexandra Underwood | Nursery Teacher | The Limes Nursery, Bristol
  • Sharon Viney | Nursery Teacher | Teyfant Primary School, Hartcliffe, Bristol
  • Rachel Wade | Reception Nursery Nurse | Air Balloon Hill Primary School, Bristol
  • Rachel Waller | Foundation Stage 2 Teacher | Lydney Early Years Centre | Lydney | Glos
  • Katie Watson | Early Years Assistant | Hotwells Primary School, Bristol
  • Jo Welsman | Yr 1 Teacher | Holymead Infant School, Bristol, Avon
  • Gabrielle Westland | Year 2 Teacher | Parson Street Primary, Bristol, Avon
  • Chris Weston | Early Years Practitioner | Sea Mills Children's Centre, Bristol
  • Sarajayne Wherlock | Teacher | Sefton Park Infant School, Bristol
  • Catherine Willcocks | EY & KS1 leader Reception Teacher | Collaton St Mary Primary School, Torbay
  • Natasha Williams | Nursery Teacher | Lockleaze Primary School and Early years Centre, Bristol
  • Myra Wilson Year 1 Teacher | Springmead Primary (Ind) | Beckington | Somerset
  • Caroline Wood | Reception Teacher | Greenfield Primary School, Bristol
  • Siân Wyman | Foundation Stage 1 & EYC Manager | Lydney Early Years Centre | Lydney | Glos
  • Karen Young | EYFS leader & Reception Teacher | Roselands Primary School, Torbay

Wales

  • Karen Adams | Reception teacher | St Francis RC | Milford Haven | Pembrokeshire
  • Virginia Amos | Playgroup Leader | Tenby Infants School | Tenby | Pembrokeshire
  • Lynwen Barnsley | Swansea
  • Susan Clarke | Early Years teacher / Speech and Language | Pembroke Dock Community School | Pembroke Dock | Pembrokeshire
  • Melanie Clements | Year 1 Teacher | Our Lady and St Michael R.C. Primary School, Abergavenny, Monmouthshire
  • Viv Consfield | Nursery Teacher | Kimberley Nursery | Newport | South Wales
  • Iona Daniels | Reception teacher | Ysgol Maenclochog | Clynderwen | Pembrokeshire
  • Jacqueline Davies | Early Years Coordinator | The Meads County Primary School | Milford Haven | Pembrokeshire
  • Janette Disson | Reception Teacher | Our Lady and St Michael R.C. Primary School, Abergavenny, Monmouthshire
  • Diane Ebo | Headteacher & Yr. 5/6 Teacher | Ysgol y Ffin, Monmouthshire
  • Bethan Evans | Reception teacher | Ysgol Glan Cleddau | Haverfordwest | Pembrokeshire
  • Gemma Evans | Nursery teacher | Lamphey Primary School | Lamphey | Pembrokeshire
  • Tracey Gardiner | Trainee Teacher: Primary | University of Wales, Newport
  • Linzi Harrison | Head of Early Years | Tenby Infants School | Tenby | Pembrokeshire
  • Emma Hillman | Reception Class teacher | Trinity Fields, Caerphilly
  • Maureen James | Nursery teacher | Stackpole Primary School | Stackpole | Pembrokeshire
  • Lena Jones Camphell | Reception Teacher | Ysgol Gymraeg Carsnewydd, Newport
  • Meriel Kay | Cardiff LEA | Cardiff
  • Lynne Kelleher | Nursery/Reception/Y1 | Broad Haven County Primary School | Haverfordwest | Pembrokeshire
  • Helen King | Year 2 Teacher & Deputy Head | Hawthorne Infants School, Cardiff
  • Ann Kitchen | Early Years Coordinator | Ninian Park Primary School | Cardiff
  • Branwen Llewelyn Jones | EY Consultant | Llandeilo
  • Elizabeth Lott | Year 2 Teacher | St Woolos County Primary School, Newport
  • Sarah Marchant | Early Years Nursery teacher | Monkton County Primary School | Monkton | Pembrokeshire
  • Rhian Mathais | Reception teacher | Ysgol Wdig | Cardigan | Pembrokeshire
  • Sarah Mayo | Reception Teacher & Maths coordinator | Maindee Primary School | Newport, Wales
  • Angela Middleditch | Foundation Phase Manager | Pembroke Primary School, Chepstow, Monmouthshire
  • Emmajane Milton | Assistant head; KS1 Teacher | Duffryn Infants School, Newport
  • Rachel Mitchel | Year 1 Teacher | Hawthorne Infants School, Cardiff
  • Amanda Morgan | Foundation Stage leader & Reception Teacher | Malpas Church Infants School, Newport
  • Linda Newman | Advisory Teacher | Cardiff LEA
  • Katherine Owen | Reception teacher | Stepaside County Primary School | Kilgetty | Pembrokeshire
  • Kimberly Perry | Year 1 Teacher | Undy Primary School, Monmouthshire
  • Siân Phillips | Reception teacher | Ysgol Croesgogh County Primary School | Croesgogh | Pembrokeshire
  • Esther Purtill | Yr 1 teacher | Pennar Infants’ County Primary | Pembroke Dock | Pembrokeshire
  • Katherine Rastall | Nursery / Reception teacher | Pennar Infants’ County Primary | Pembroke Dock | Pembrokeshire
  • Helen Rees | Reception Teacher | High Cross Primary School, Newport
  • Louisa Reynolds | Reception Teacher | Graig Infants, Swansea
  • Jill Richards | Reception/Yr.1 Teacher | Y Bont Faen Primary, Cowbridge, Vale of Glamorgan
  • Clare Sanders | Year 6 Teacher & Maths Coordinator | Rhydypenau Primary | Cardiff
  • Rebecca Scott | Reception teacher | St Francis RC | Milford Haven | Pembrokeshire
  • Nicola Stephens | Acting Headteacher | Pembroke Primary School, Chepstow, Monmouthshire
  • Anne Stirling | Deputy Head | Tavernspite | Whitland | Pembrokeshire
  • Denise Thomas | Year 2 Teacher | Undy Primary School, Monmouthshire
  • Lyndsey Tippings | Reception Teacher | Pentrepeoth Primary School | Newport
  • Kay Tranter | Reception teacher | Monkton County Primary School | Monkton | Pembrokeshire
  • Laura-Jane Turner | Nursery / Reception Teacher | Lodge Hill Infants and Nursery School | Newport
  • Elizabeth Vaughan | Nursery Reception teacher | Hakin Infants’ School | Milford Haven
  • Jen Walker | Yr. 1 Teacher | Y Bont Faen Primary, Cowbridge, Vale of Glamorgan
  • Alison Walsh | Early Years teacher | Ysgol Bro Dewi Primary school | Haverfordwest | Pembrokeshire
  • Beth Watkins | Nursery / Reception Teacher | Trinity Fields, Caerphilly
  • Anne Whisby | Nursery/Reception /Y1 | Hubberston Primary School | Milford Haven

Scotland

  • Kay Crawford | Parent - 6 year-old | Home Education, Ayrshire
  • Isla Finlayson | Principal Nursery School Teacher | The Spinney Lane Nursery School, Edinburgh
  • Margaret Henderson | Headteacher, 5 – 12 years | Camstradden Primary School | Drumchapel, Glasgow
  • Susan McLarty | Teaching Primary mathematics education | University of Edinburgh
  • Penny Munn | University Lecturer: Mathematics | Strathclyde University, Glasgow
  • Jennifer O'Hara | Early Years Curriculum development officer (birth-5) | Coatbridge, North Lanarkshire Council
  • Angela Speirs | Lecturer in BEd & PGCE, Nursery & Early Years | Dundee University | Dundee

Northern Ireland

  • Elaine Campbell | 3 – 5 years | Playgroup
  • Carers ‘n Kids Day Nursery | 6 weeks – 12 years
  • Irene Cook | Project Coordinator | Sure Start
  • Maryann Flanagan | Senior Lecturer | St Mary's University College, Belfast
  • Lynda Fulton | Early Years Development Worker | Shankill Sure Start
  • Irene Glassey | working with infants 3 months – 3 years
  • Ruth Greenaway | SENCo, Numeracy Co-ordinator, P1/2 Teacher (4-6 year olds) | Kilcoan Primary School, Islandmagee
  • Donna Hancock | Childminder, 5- 8 years | home
  • Hobby Horse Playgroup | 2 years 10 months – 4 years
  • Irene | Shankhill Womens' Group, Belfast
  • Tracey Johnston | Childcare centre Manager | Early Years Daycare
  • Shirley Menabney | 3 – 4 years | Playgroup
  • Rita Mulligan | Child Care Manager, 6 months – 4 years | Crèche
  • Dora Seaton | Senior Family Support Worker | Family Centre
  • Michelle Ward | 0 – 4 years | Colin Sure Start

International Members

Australia

  • Frances Burton | Lecturer | Holmesglen University, Melbourne
  • Geoff Dobson | Dyscalculia Researcher & Adviser | Norseman, Western Australia
  • Jenny Fowler | Early Years Teacher | Mawson Lakes PS, Adelaide
  • Kate Harrison | Research student, lecturer/tutor/classroom teacher Early Years 5 – 8 | Queensland University of Technology | Brisbane | Australia
  • Jenny Jay | Lecturer of Education | Edith Cowan University, Perth
  • Lisa Jay McFarlane | Teacher, R – 7 | University of South Australia - Walkerville Primary School | Adelaide, South Australia
  • Melanie Saunders | Student, Early Years Education | University of South Australia, Adelaide
  • Kathy Swinkels | Doctoral Candidate, Lecturing in Early Childhood Education | Deakin University Melbourne

Bangladesh

  • Md Mofakhkharul Islam | Teacher Educator | BRAC Education Program, Dhaka

Cameroon

  • Lechi Christian | Headteacher, teaching 7- 8 year olds | Queens Manor Nursery and Primary School, Yaoundé

Canada

  • Alan Lawson | Private Researcher, Primary | Ottowa
  • Emily Levy-Purdy | Teacher, 11-12 year-olds | Uniacke District School, Nova Scotia
  • Susan Scoffin | PhD student, preschool mathematical representations | University of Toronto Peterborough
  • Kathleen Weisner | Teacher on call: 5-10 years | School District 64 Gulf Islands, Salt Spring Island BC

China

  • Pan Yue Juan | Early Years Lecturer | Beijing Normal University

Czech Republic

  • Papia Chatterjee | Teacher 3 year olds | International School, Prague
  • Lenka Cohnová | Teacher 4 – 5 years | International School of Prague
  • Maricla Vesecká | Teacher 4 – 5 year olds | International School of Prague

Eire

  • Liz Dunphy | Lecturer, Early Childhood Education | St Patrick's College, Dumcondra, Dublin
  • Isolde Gavin | Lecturer | Dundalk Institute of Technology, Dundalk.
  • Noreen O'Loughlin | Lecturer | MIC, University of Limerick | Limerick
  • Laura Walsh | Lecturer in Primary Education / primary school teacher | Colaiste   Institute of Education, Dublin

France

  • Carolyn Comfort | Teacher, 3 – 5 years | Lennen Bi-lingual International School of Paris

Germany

  • Silke Edelmann | Teacher 3 – 5 years | Leipzig international School, Leipzig
  • Mariana Femiera | Teacher 3 – 5 years | Leipzig International School, Leipzig
  • Megan Fleming | Teacher, 4 year olds | Kita International School, Berlin
  • Meike Grussing | Lecturer | University of Oldenburg
  • Sarah Lee | Teacher, 5 – 6 years | International School, Hannover
  • Andrea Peter-Koop | Lecturer | University of Oldenburg
  • Kim Rabe | Teacher, 4 year olds | Kita International School, Berlin
  • Sharon Rose | Teacher, 4 year olds | Kita International School, Berlin
  • Brigitte Spindeler | Lecturer | University of Kassel

Greece

  • Athanasios Gageteis| Lecturer | University of Cyprus
  • Eleni Kotsi | Teacher, 4 – 5 years | Costeas-Geitonas School, Pallini, Attica
  • Jackie Owen | Nursery / Kindergarten Teacher | Campion School, Pallini, Attica
  • Maria Papandreou | Lecturer | Department of Early Childhood Education,  Aristotle University of Thessaloniki, Thessaloniki
  • Efterpi Theodorou | Teacher / Mentor in Teacher Education for 6 – 12 year olds | University of Western Macedonia, Florina.
  • Judy Vossou | Nursery / Kindergarten Teacher | Campion School, Pallini, Attica

Iceland

  • Olof Bjorg Steinthorsdottir | Lecturer

India

  • Amit Banik | Adviser, 3 – 10 years | Suraj Kindergarten | Howrah, Kolkata
  • Ms. Percy Cardozo | Psychologist | Sangath, Margao, Goa
  • Radhakrishnan Et | Teacher of 9 year olds | Kendriya Vidyalaya Payyanur, Kannur, Kerela
  • Praveen Kuthuru Kumar | Mathematics Tutor | Sharadhavidyalayam school, Sathupally, Andhra Pradesh
  • V N Hanumantha Ravi Pusuluri | Associate Professor in Mathematics | Sri Vasavi Engineering College, Tadepalligudem, Andhra Pradesh
  • Amit Kukreja | Principal 3 – 8 year olds | School Kids’ Care | Indore, Madhya Pradesh | India
  • Rakesh Kumar | Primary Teacher | Swathi School, Jammikunta, Andhra Pradesh
  • m4maths | Maths Teacher for IIT | Delhi University, Delhi, India
  • Rosalyn Massey | St Peter's, Calcutta
  • Samatha Rani | Teacher:  0 - 6 Years | School in Hyderbad
  • Abhineet Singh | Content Developer, 6-14 years | Pratham, Delhi
  • Deepak Sharma | Teacher, 3 - 14 years | Groomwell School, Jaipur, Rajasthan
  • Bhavika Trivedi | Teacher, 5 – 12 years | Sri Sri Ravi Shankar Vidya Mandir, Ahmedabad, Gujarat

Indonesia

  • Ani Ismayani | Maths Teacher | Sony Segama College, Cianjur, West Java

Japan

  • Faki Kifa | Homeschooling Teacher | Tokyo

Jordan

  • Dominic Johnson | Mathematics Coordinator Year 5 | International Academy Amman

Kyrgyzstan

  • Selly Gupta | PYP Coordinator | Shanghai Rego International School, Bishkek

Luxembourg

  • Laura Holland | Teacher, 7 year olds | St George’s International School
  • Marc Wantz | Teacher and Researcher | Université du Luxembourg, Walferdange

Malaysia

  • Rajkumar Palmanaphan | Teacher - 8-12 year-olds | Seapark Primary School, Petaling Jaya

Mauritius

  • Baichoo Dovindutt | Economic Analyst / Teacher, 5 – 20 year-olds | Public Institution – Ministry

Mexico

  • Francisco A. Velasco | Hermosillo Gobierno Municipal | Mexico

Nepal

  • Chet Nath Bhandari |  Math teacher/ School Supervisor - 9-16 years | Gandaki H. S.Boarding School, Lamachaur, Pokhara

Netherlands

  • Nicole Bakker | Teacher, 3 – 4 years | American International School of Rotterdam
  • Lize Erasmus | Teacher, 4 – 5 years | American International School of Rotterdam
  • Mariëlle Kooy-Poland | PhD student, researcher | Free University, Amsterdam

New Zealand

  • Ronette Pickering | Teacher of drawing and textile techniques | Nelson Marlborough Institute of Technology |  Nelson | New Zealand
  • Cherry Taylor | Primary School Teacher: new entrants | Huntly Primary School, Huntly, Waikato

Nigeria

  • Omironke Iwayemi | Pre-school Proprietress | Start Right, Lagos
  • Seraphina Kurumeh | Teaching K-12 | Benue State University, Makurdi
  • Josh Oke | Education Consultant | Education Empowerment Centre | Lagos | Nigeria
  • Ayodeji Onananjo | Teacher: 3 – 8 years / CEO | Halira Ventures (Educational Consultants) | Lagos State

Pakistan

  • Evangliest Perwaiz Akhter Masih | Teacher /President, 5-14 years | School Association Sheikhupura District Punjab Pakistan, Gloria Colony

Philippines

  • Everdina Uy | Math teacher (10 – 11 years) | Colegio de la Inmaculada Concepcion | Cebu City, Philippines

Qatar

  • Liz Holloway | Teacher, 4 – 5 years | Compass International Doha Qatar

Russia

  • Maria Sokolova | Teacher 3 – 6 years | Moscow Economic School, Moscow

Singapore

  • Himagnae Erla | Mathematics Teacher | Jing Shan Primary School
  • Vashima Goyal | Pedagogical Project Mentor (children and adults) | 'Child at Street 11'
  • Jaslin Neo | Project Manager, 4 – 6 year olds | PCF Chong Pang Education Centre, Sembawang, Singapore

South Africa

  • Beverley Dias | Tutor (11 – 15 yr olds) | St. Mary's DSG, Kloof  | Durban | KwaZulu Natal, South Africa
  • Jean Schafer | ECD Manager and Lecturer | Rhodes University Centre for Social Development, Grahamstown

Sri Lanka

  • Dileeshaka Thathsara Herath | sdew; Teaching 8 year olds | St Joseph's College, Anuradhapura

Switzerland

  • Adrienne Contoni | Teacher, 3 – 4 years | International School, Lausanne
  • Allison Cook | Teacher, 3 – 5 years | International School, Berne
  • Anne van Dam | Teacher, 3 – 6 years | International School of Zug and Luzern
  • Karen Eggenschwiler | Teacher, 4 – 5 years | Zurich International School
  • Andrea Furer | Teacher, 4 – 5 years | Zurich International School
  • Kim Goetschal | Teacher, 4 – 5 years | International School of Lausanne
  • Kristin Heath | Teacher, 4 – 5 years | International School of Geneva
  • Sarah Nowikow | Teacher, 5 - 6 years | International School of Geneva
  • Christina Scott | Teacher, 5 - 6 years | International School, Basel

Turkey

  • Seyda Tarim | Assistant Professor | Mugla S.K. University, Mugla.

USA

  • J. Chavez | Parent | Chicago
  • Nicola Godwin| Primary Maths Consultant | New York, USA
  • Arnaud Hugonie | Teacher, 4k | Atlanta International School, Atlanta, Georgia
  • Vickie Inge | Director of Math Outreach, Teacher Education | University of Virginia, Charlottesville
  • Jetty Lawson | Grandmother of 7 year old | USA
  • Patricia Morris | Kindergarten Teacher | Chasco Elementary School New Port Richey, Florida
  • Michael Read | Liberal Studies student | California State University at Monterey Bay
  • Susan Rich Sheridan | Researcher (drawing) | Amherst, Massachusetts | USA

United Arab Emirates

  • Zayed Aljabri | Student Teacher, teaching 10 year olds | Albahia, Abu Dhabi

Zambia

  • Beverley Dias | Tutor (11 – 15 yr olds) | St. Mary's DSG, Kloof, Durban
  • Jean Schafer | Student Teacher | Rhodes University, Centre for Social Development, Zambia
  • Kershen Sivanarain | Teacher | Lotusville Primary School, Durban
  • Tyger Yegambaram | Teacher: 12 – 14 year olds | Lotusville Primary School, Durban

   

cmn_login.gif (3531 bytes)